O nas

O nas

HTG Polska została utworzona przez HTG High Technology Glass SA z siedzibą w Szwajcarii założoną przez profesjonalistów w branży szkła z długoletnim doświadczeniem zdobytym w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Szwajcarii. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz wypracowane własne innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwoliły na znalezienie inwestorów i stworzenie firmy w 2012 roku z kapitałem przekraczającym 3 mln USD.

W 2013 roku udziałowcy zadecydowali o rozpoczęciu działalności w Polsce i przygotowaniu zakładu produkcyjnego w Polsce z lokalizacją w Bydgoszczy. Środki własne oraz uzyskane unijne kredyty technologiczne pozwoliły na zainwestowanie w maszyny i urządzenia ponad 10 mln złotych. Spółka uruchomiła produkcję wiosną 2015 roku i w najbliższych latach zamierza zainwestować kolejne 5-10 mln złotych w nowe linie technologiczne i urządzenia.

Naszą misją jest:

  • Rozwój i wprowadzanie nowoczesnych technologii do procesów produkcji paneli szklanych dla architektury i transportu,
  • Zajęcie wysokiej pozycji na europejskim rynku szkła z jednoczesnym osiągnięciem wysokich zysków.

HTG realizuje misję poprzez samodzielny rozwój nowych technologii oraz współpracę z innowacyjnymi firmami i instytucjami naukowymi. Spółka dokonała kilku zgłoszeń patentowych i przygotowuje kilkanaście nowych. Jednocześnie łącznie z partnerami prowadzimy badania i prace rozwojowe nowych technologii z wykorzystanie środków własnych i funduszy europejskich. Koszt realizowanych projektów badawczych przekracza już 6 mln złotych. Programy badawcze realizowane są z firmami ze Szwajcarii, Australii, Niemiec, Chin, Tajwanu i USA oraz naukowcami z Polski, Rosji i Niemiec.

Misja Spółki jest realizowana nie tylko przez nowoczesne rozwiązania technologiczne i prace badawcze, ale także przez nowoczesne metody zarządzania i obsługi klienta. Do zarządzania produkcją i obsługą sprzedaży firma korzystać będzie  z jednego z najlepszych programów nowej generacji firmy A+W. W oprogramowaniu tym poszczególne etapy zarządzania są jednocześnie obsługiwane dla wszystkich zintegrowanych obszarów systemu (sprzedaży, zakupów, zapasów, produkcji, wysyłki). Proces ten jest wysoce zautomatyzowany i zintegrowany z zakupionym systemem kontroli jakości opartym o oprogramowanie i skanery firmy SoftSolution.


FILARY NASZEJ SPÓŁKI:

  1. nowe technologie,
  2. innowacyjne rozwiązania,
  3. nowoczesny system kontroli produkcji i jakości,
  4. zautomatyzowany system obsługi klienta,
  5. zindywidualizowane i partnerskie relacje z klientami,
  6. współpraca międzynarodowa,
  7. ciągły rozwój nowych produktów.