Nowości

Polskie wynalazki na światowej wystawie

2017-04-04 10:27:42

System do wykrywania dronów, nowoczesna mieszanka celulozowa, pierwsza dwuekranowa lupa oraz urządzenie do bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej – to wynalazki, które reprezentowało województwo łódzkie na 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Dorobek polskich inżynierów, naukowców i wynalazców z każdym rokiem powiększa się o kolejne innowacyjne odkrycia i osiągnięcia. Wiele z nich to rozwiązania unikalne na światową skalę, dlatego warto pokazać je całemu światu. Doskonałą ku temu okazją była Międzynarodowa Wystawa Wynalazków, która już po raz 45 odbyła się w Genewie. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie o zasięgu globalnym, na którym co roku można zobaczyć setki wynalazków z kilkudziesięciu krajów. Podczas ubiegłorocznej wystawy zaprezentowano ponad 1000 wynalazków z 40 krajów, a tegoroczna wystawa pod względem liczby wystawców i zwiedzających również wypadła imponująco.

Na genewskiej wystawie wynalazczości zobaczyć można było między innymi innowacyjny system, który niezawodnie wykrywa i sprowadza na ziemię drony znajdujące się w zakazanej przestrzeni. Uczniom i studentom z pewnością spodobała się jedyna w swoim rodzaju lupa, która ułatwia naukę osobom z krótkowzrocznością. Prosto z polskiego przemysłu na wystawowe stoiska trafiła natomiast nowoczesna mieszanka celulozowa o nazwie perlit oraz unikalny system do kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej. Nasi wystawcy nie tylko zaprezentowali swoje sztandarowe produkty i rozwiązania, ale również mieli okazję do wymiany doświadczeń z kolegami po fachu z całego świata.

 

Share