Nowości

Zautomatyzowany system kontroli jakości SoftSolution

2014-08-12 09:51:00

Nowoczesne i technologicznie zaawansowane produkty Spółki wymagają równie zaawansowanej infrastruktury informatycznej, która pozwoliłaby na automatyczną kontrolę jakości produkcji i zachowanie wysokiej jakości naszych produktów. Firma SoftSolution zaproponowała optymalne rozwiązania  dla naszego procesu produkcyjnego, a jej długoletnie doświadczenie gwarantuje innowacyjność i stabilność zautomatyzowanego systemu kontroli jakości.

Przed wyborem dostawcy infrastruktury informatycznej postawiliśmy wysokie wymagania, które zadowolą naszych potencjalnych klientów jak i udziałowców firmy. Innowacyjna oferta produktowa wymaga wysokospecjalistycznego oprogramowania, które sprosta skomplikowanym procesom produkcyjnym, ponieważ kontrola jakości w przemyśle produkcji i przetwarzania szkła ma kapitalne znaczenie. Dodatkowo też jest to zagadnienie dość trudne technologicznie i każdy pomysł pozwalający na szybką i sprawną kontrolę jakości jest warty upowszechnienia. Urządzeniem w dużym zakresie odpowiadającym tym wymaganiom jest skaner optyczny firmy SOFTSOLUTION, który zostanie wdrożony w naszej firmie.

Line Scanner umożliwi nam przeprowadzenie kontroli jakości szkła w różnych procesach technologicznych i na różnych etapach przetwarzania szkła. Taka technologia zapewnia stabilny, przejrzysty i dokładny system w celu wykrycia wad, jak również kontrolę wymiarową. W zależności od zastosowania wykorzystywane są odpowiednie funkcje urządzenia jak na przykład sprawdzenie wymiarów otworów, ubytków krawędzi, kontrola grubości szkła, sprawdzenie powierzchni powłok niskoemisyjnych czy pomiary geometryczne szkła z przesyłem danych do kolejnych etapów produkcji.

Share