Nowości

Fundusz Wsparcia Inwestycyjnego COVID-19

2020-07-07 09:12:48

High Technology Glass Polska Sp. z o.o. zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

nr 1/FWI/C-19/2020/6

 

Cel projektu: Celem projektu było ułatwienie stabilizacji funkcjonowania przedsiębiorców w nowych warunkach gospodarczych wynikających z wystąpienia COVID-19.

Efekty projektu: Spółka High Technology Glass Polska Sp. z o.o.  rozpoczęła produkcję dwóch nowych produktów w ramach swojej oferty:

  1. Szkło laminowane z grafiką - obrazy graficzne i obrazy 3D nadrukowywane bezpośrednio na szkle lub nadrukowywane na filmach/materiałach laminowanych pomiędzy formatkami szkła
  2. Szkło fasadowe laminowane z materiałami strukturalnymi - siatki metalowe, elementy stalowe, materiały graficzne na płytach metalowych lub akrylowych.

W ramach niniejszego projektu Spółka HTG zakupiła 2 stanowiska komputerowe służące do przygotowania produktów i projektów związanych z tymi produktami. Stanowiska umożliwią nam profesjonalne zaprojektowanie produktu zgodnie z wymaganiami klienta i wizualizację 3D tego produktu w celu pełnej prezentacji go klientowi. Jednocześnie, stanowiska pozwalają nam na pełne przygotowanie dokumentacji ofertowej, produkcyjnej i wykonawczej.

Realizacja projektu umożliwia Spółce HTG sprzedaż nowych produktów w segmencie o niższej konkurencyjności niż obecne segmenty, na których działa HTG. Realizacja projektu przyczyniła się do rozszerzenia sprzedaży Spółki HTG bezpośrednio do klientów końcowych – sprzedaż B2C. Przełoży się to na możliwość uzyskania wyższej marży ze sprzedaży. 

Realizacja tego projektu pozwoliła Spółce HTG na zachowanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia mimo wystąpienia negatywnych skutków pandemii COVID-19 dla gospodarki. Dodatkowo, efektem tego projektu jest także utworzenie nowego miejsca pracy w wymiarze pełnego etatu.

Wartość projektu: 77 684,21 zł

Wkład Funduszy Europejskich (wartość dofinansowania): 60 000 zł

Share